خانه » یادداشت های دانشجویی » مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج؛ مسئولان به جای پرونده سازی برای دانشجویان پاسخگوی اعمال خود باشند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج؛ مسئولان به جای پرونده سازی برای دانشجویان پاسخگوی اعمال خود باشند

علی رفعتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه دراندیشه دینی ودر نظام جمهوری اسلامی با این عظمت که برخاسته از ازادی اندیشه و تضارب افکار بوده است، هیچ محدودیتی برای افکار وجود ندارد، گفت: اما بعضا در دانشگاهی که باید فضای تعامل و تضارب اندیشه در جهت رشد علمی و تربیتی باشد به دنبال کانالیزه کردن افکار هستند .

وی با بیان اینکه: متاسفانه دانشگاه تبدیل شده است به جولانگاه برخوردهای سلیقه ای، و دانشجویان به جای آرامش و امید هر روز با تلاطمی نو مواجه هستند، افزود: انتظار بود بعد از انتخابات، حداقل برای مدتی  فضای فشارهای بیرون کمتر شده و دانشگاه به رسالت حقیقی خود بپردازد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشسجویی استان اظهار داشت: متأسفانه عده ای قانون را بهانه اهمال کاری های خود می کنند اما در رفتار خودشان عین بی قانونی را نشان می دهند.

رفعتی با اشاره به اینکه: چگونه است که از ورود نماینده بسیج دانشجویی به عنوان عضو حقوقی و ثابت، ان هم براساس قانون وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی  به داخل جلسه شورای فرهنگی ممانعت می شود  و همه سکوت می کنند، بیان کرد: پرونده سازی های واهی  برای دانشجویان خصوصا دانشجویان بسیجی بر اساس کدام قانون و به کدام منظور  از کدام اتاق فکر طراحی و اجرا می شود ؟ وجالب تر اینکه در روزهای اخیر نیز با برگزاری کنسرت موسیقی و آن هم از نوع خاص ،در یک برنامه ماهیت اصلی آقایانی که ادعای کارفرهنگی می کنند،  بر ملا شد.

نماینده بسیج دانشجویی استان در شورای تبیین مواضع کشور با بیان اینکه: مسئولین فرهنگی با برگزاری این کنسرت که معلوم نیست مجوز داشته است یا خیر و اگر مجوز هم داشته از کجا و چه کسانی مجوز داده اند، داعیه قانون مداری !!! خود را نشان داده و اثبات کردند که قانون را فقط در صورتی که باب میلشان باشد می خواهند، گفت: جای سؤال دارد که آیا دفتر نهاد و رییس دانشگاه در جریان برگزاری این نوع رفتار های مغایر با قوانین و برنامه هایی از قبیل  کنسرت ها و … هستند یا خیر؟ ، اگر هستند که شجاعت اعلام آن را داشته باشند و اگر نیستند ، سکوت برای چیست و چگونه شانه از زیر بار مسئولیت خالی می کنند..

رفعتی در ادامه اظهار داشت: مگر غیر از این است که سکوت بر این نوع بی قانونی ها مبنی بر تأیید این روند است؟ چرا مسئولین استان به اتفاقات یک جانبه گرایی در درون دانشگاه بی توجه هستند ، حتما باید سرو صدای دانشجوها بلند شوند تا نهادها و دستگاه های سیاسی ،امنیتی و … بیدار شوند  ؟ اگر آقایان خیال می کنند با سناریوی پرونده سازی، و حراست هراسی موفق به توقف و سکوت دانشجویان می شوند، سخت در اشتباهند.

وی با بیان اینکه: تاکنون سکوت کردیم و بر بسیاری از موارد و مسائل به امید اصلاح چشم پوشیدیم، اما گویا با اطلاع یا بدون اطلاع ریاست محترم دانشگاه، تعدادی در درون دانشگاه از نتیجه انتخابات برداشت دیگری دارند، افزود: هر برداشتی که می خواهند داشته باشند مبارکشان، اما حق ندارند دانشجویان را وارد این بازی آلوده کنند .

رفعتی در پایان با اشاره به اینکه: مسیؤلین به جای پرونده سازی برای دانشجویان و فرافکنی در امور پاسخگوی اعمال خود باشند، گفت: بیان این مواضع از سر ناچاری و دغدغه دانشجویی است  و ما همواره خواهان  جوی ارام ، علمی، منطقی و در عین حال پرشور و نشاط و جنبشی در دانشگاه بوده و امیدواریم که  بی قانونی ها و پرونده سازی ها و تحت فشار قرار دادن تشکل های  انقلابی در دانشگاه های استان پایان یابد و یا در یک نشست صمیمی حل و فصل شود .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

ماهواره و نابودی بنیان خانواده

ماهواره و نابودی بنیان خانواده                     ...